TELEFONY KOMÓRKOWE

Blackberry

Blackberry jest produktem firmy RIM (Research In Morion). Telefon ten doskonale nadaje się do zastosowań biznesowych i tam znalazł też swoje największe uznanie. Jego główną zaletą jest możliwość zsynchronizowania konta poczty mailowej z firmowym serwerem, co umożliwia stałe monitorowanie nadchodzących wiadomości oraz udzielanie szybkich odpowiedzi.

Kolejną doskonałą zaletą tego aparatu jest możliwość faksowania za pośrednictwem Internetu. Jego charakterystyczną cechą jest klawiatura w układzie qwerty – raczej rzadko spotykana wśród telefonów komórkowych. Zastosowany właśnie ten układ klawiatury jest kolejnym ukłonem w stronę zastosowań biznesowych, gdyż znacznie ułatwia możliwość redagowania poczty elektronicznej.

Ciekawostką jest, że telefony te znalazły szerokie zastosowanie wśród organizacji rządowych wielu krajów świata. Są używane między innymi przez Biały Dom, rządy Niemiec, Kanady oraz wielu innych krajów. Telefon ten udostępnia również specyficzną tylko dla niego funkcję komunikatora, który umożliwia wymianę wiadomości pomiędzy jego właścicielami całkowicie za darmo.

Blackberry

.................................................................................................

komputery |

Artykuły