TELEFONY KOMÓRKOWE

Kodeks zasad

Szacuje się, że posiadaczami telefonów komórkowych jest już 80% naszej populacji. Ze względu jednak na to, że ich obecność stale rośnie, naukowcy postanowili zwrócić uwagę także na niebezpieczeństwa, które mogą za sobą pociągać. Choć nie udowodniono w jednoznaczny sposób, że promieniowanie elektromagnetyczne może negatywnie wpływać na nasze organizmy, zaleca się przestrzeganie kilku podstawowych zasad:

a) Najlepszym sposobem prowadzenia konwersacji jest korzystanie z trybu głośnomówiącego lub zestawu słuchawkowego, czyli tak, aby aparat oddalony był od ucha na co najmniej pięć centymetrów. W taki sposób ogranicza się siłę szkodliwego promieniowania.

b) Z tego samego powodu w nocy telefon powinien być wyłączony lub trzymany z dala od głowy (co najmniej na dwa metry)

c) Nosząc telefon w kieszeni powinno się zwracać uwagę na to, w którą stronę skierowana jest wewnętrzna antena. Zaleca się wkładanie telefonu w taki sposób, aby jego klawiatura zwrócona była w stronę ciała.

d) Z używania telefonów powinny zrezygnować kobiety w ciąży, ponieważ ich promieniowanie bardzo silnie wpływa na prawidłowy rozwój płodu.

e) Dobrze zrezygnować z rozmowy przez komórkę w metalowych pomieszczeniach zamkniętych – windach, pociągach czy samochodach, które nie dość, że poruszają się bardzo szybko, to jeszcze zwiększają ryzyko silniejszego działania promieniowania elektromagnetycznego.

czad cięższy od powietrza

Procedury

.................................................................................................

http://avrent.pl |

Artykuły