TELEFONY KOMÓRKOWE

Uzależnienie od smartfona

Posiadanie telefonu mobilnego jest dzisiaj powszechne, coraz częściej jednak zwraca się uwagę na zmiany kulturowe związujące niewielkie aparaty z ich właścicielami. Uzależnienie od telefonów stało się dzisiaj plagą, dlatego też jeżeli nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez praktycznej komórki, dobrze wiedzieć, kiedy dobrze byłoby zrobić sobie mały „detoks”.

Choć telefony początkowo służyły tylko i wyłącznie do rozmów, współcześnie zyskały rangę prawdziwych hybryd, dzięki którym można słuchać muzyki, oglądać filmy, wysyłać maile, sprawdzać informacje z kraju i świata, robić zdjęcia czy też grać w gry. Przekształcenie się w platformę komunikacyjną sprawiło, że coraz więcej osób popada w sidła uzależnienia. Dobrze więc raz na jakiś czas organizować sobie „dzień bez telefonu”, w którym będziemy zajmować się wszystkim tym, co sprawia nam przyjemność i co nie jest biernym i bezproduktywnym zerkaniem na ekran komórki. Za pośrednictwem tak prostego testu można też lepiej zaobserwować własne reakcje. Jeżeli czujemy wewnętrzną potrzebę, żeby sprawdzić wiadomości lub też nasz nastrój gwałtownie się obniża, możemy zakładać, że nasza „relacja” z telefonem znajduje się już na granicy ryzyka. Warto ograniczyć używanie komórki, nie nosząc jej wszędzie ze sobą.

Nie mniej istotny jest także sam wybór telefonu, ponieważ mając świadomość tego jak bardzo lubimy rozmaite „świecidełka” i gadżety, nie powinniśmy wybierać modeli umożliwiających nam pobieranie aplikacji. Z nowych technologii powinno się bowiem korzystać z rozwagą i z zachowaniem zdrowego dystansu. Umiejętność znajdowania złotego środka jest bowiem zawsze najlepszym (i najzdrowszym) wyjściem.

https://dokasacji.pl/zlomowanie-samochodu-w-auto-zlomach-w-rzeszowie-i-tarnowie-sprawdz-ile-mozesz-otrzymac-za-kasacje-a

Ważny jest umiar

.................................................................................................

gdzie kupię podajniki pneumatyczne w PL? |

Artykuły