TELEFONY KOMÓRKOWE

Nokia

Fińska marka telefonów komórkowych to bardzo stabilna firma, która już od naprawdę wielu lat wydaje światowej klasy produkty. Trzeba wiedzieć, że Nokia jest firmą która od wielu lat słynie z produkcji takich właśnie telefonów i można powiedzieć, że jest ona jedną z najbardziej rozwiniętych firm. Producent jest bardzo stabilnym punktem na rynku i możliwości jakie mamy są tutaj bardzo potrzebne.

Już w latach dziewięćdziesiątych fińska Nokia biła rekordy popularności jeśli chodzi o kolejne telefony komórkowe. Obecnie produkowała przez wiele lat telefon z systemem operacyjnym, tak zwanym Symbianem. Było to świetny system, jednak został wyparty przez systemy znane z Iphone, oraz Androida. Obecnie jednak Nokia zaczęła ponownie walkę wiążąc się z producentem najpopularniejszych na świecie systemów operacyjnych – Microsoftem. Obie firmy rozpoczęły współpracę i obecnie ich zadaniem jest pokonanie Apple ze swoim iPhonem.

Jak będzie wyglądała przyszłość Nokii? Firma ma w swojej ofercie bardzo wiele ciekawych produktów i choć powoli ich system jakim jest Symbian upadł i ma być wycofany z dystrybucji to jednak współpraca z Microsoftem jest fascynująca i sprawia, że wiele znawców czuje że zapowiada się ciekawa walka.

Nokia

.................................................................................................

opieka informatyczna nad oprogramowaniem |

Artykuły